Bezpieczeństwo 

Do czego służą tabliczki informacyjne

Znajdź tabliczki informacyjne na www.poniedzialek.pl/

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo ważne w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, rośnie też nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy zatem w jakich miejscach możemy znaleźć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – znaczą biurowce i urzędy

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znakują budynki – bloki, zakłady pracy, banki, szpitale. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na murach budynków, gdyż bardzo często możemy je też dostrzec w pomieszczeniach. To niezwykle duża podgrupa znaków, które z reguły mają funkcję ochronną, ale także stricte informacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub urzędnika w dużych biurowcach – w urzędach w przedsionku wiszą tabliczki z nazwami wydziałów. Dzięki temu bez problemu wyszukamy przykładowo burmistrza czy wydział finansowy. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – mówią o kluczowych telefonach alarmowych

Tabliczki informacyjne są wszakże narzucane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie znajdują się drzwi awaryjne, wyznaczają strefy służbowe, informują o kluczowych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją również fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych surowców (np. aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować