Bezpieczeństwo 

Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Jeśli chcesz nabyć znaki BHP, koniecznie sprawdź https://www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki

W Polsce obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg prawidłowego znakowania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je zobaczyć?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, biurowce, jak a także przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zaliczane są również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na najróżniejszych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są również w przemyśle. Stosuje siętam szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego doskonałego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie rozszyfrować ich treść. W wielu przypadkach powlekane są również materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować