Finanse 

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Kiedy niezbędne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Na skutek konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, samochodowy oraz gotówkowy. Na skutek konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla klienta zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Może Cię zainteresować