internetowa wymiana walut, kantor onlineFinanse 

Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Lecz w szybko przekształcającym się świecie, konsumenci chcą wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru online

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest zwłaszcza to, że transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionej doby. Kolejnym i nadzwyczaj ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują także kilka pomocnych usług lubianych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) czy też w uzgodnionym przez klienta terminie.

Doceniasz wygodę w dyspozycji kapitałem? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz dużą autonomię w dysponowaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich też osoby pracujące czy też studiujące poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże zanim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Siedziba firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować