Hobby Rekreacja, hobby, sport 

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Odwiedź www.teniskrakow.pl. Skorzystaj z wiedzy specjalistów z szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Warto zastanowić się nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są także treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Siedziba firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować