Kosztowności Zakupy 

Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Chcesz kupić biżuterię z cyrkoniami? Powinieneś odwiedzić tę stronę

W jubilerstwie twórcy bardzo chętnie stosują wiele kamieni szlachetnych. Są one estetycznym elementem biżuterii, a równocześnie znacznie podnoszą cenę obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród zgromadzonych zbiorów. Wymyślono naturalnie też rozwiązania dla niezbyt zamożnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to materiały jubilerskie nie pojawiające się w przyrodzie są produkowane w pełni syntetycznie. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale okazy z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać wszystkie kolory lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się jako ozdoby w jubilerstwie, choć nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do określania pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. Swego czasu, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, możemy nabyć ją na przykład przez internet.

Może Cię zainteresować