Kosztowności 

Biżuteria z topazami – co wybrać?

Więcej szczegółów o topazach

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania wyrobów ściernych. Oprócz tego jest także wymieniany wśród najładniejszych minerałów, zaś jego zalety od lat są cenione przez jubilerów i ich klientów. Może mieć rozmaite barwy – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Europy. Przez jubilerów bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych walorów wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z owym metalem. Należy jednak zaznaczyć, iż w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są też modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki oraz wisiorki, jednak złotnicy wykonują także innego rodzaju ozdoby. Komplet złotych kolczyków z topazami to często koszt rzędu 1000 złotych, natomiast za srebrne zapłacimy aż sześć razy niższą sumę.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc znaleźć wersje szczególnie odpowiadające naszym gustom warto więc udać się do kilku sklepów – zaś to pochłania mnóstwo czasu. By takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego korzystając z internetu mamy szansę także wyszukać pierścionki i naszyjniki w promocyjnych cenach.

Może Cię zainteresować