Kosztowności Zakupy 

Duży wybór wisiorków srebrnych

Zamów srebrne wisiorki na wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.

Może Cię zainteresować