Kosztowności Zakupy 

Kolczyki z ametystami

Zamów biżuterię z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych państwach, np.: Indiach i Mozambiku. Ze względu na wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własną opinię.

Może Cię zainteresować