Kosztowności Zakupy 

Lampworki wracają do świata biżuterii

Znajdź lampworki

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Najpierw były produkowane w domach – surowiec topiono z wykorzystaniem przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa lampworki. Obecnie również możemy zrobić je w domu, ale bardziej trafionym pomysłem będzie niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, zaś to umożliwia danie mu najróżniejszych form. Tasiemki gorącego szkła nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma otwór w samym środku – dzięki temu lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Lampworki – do jakich kreacji zakładać?

Kolorowe lampworki świetnie pasują do codziennych strojów. Najlepiej komponują się z t-shirtami z zabawnymi obrazkami, barwnymi swetrami i coraz częściej noszonymi trampkami. Nie znaczy to jednak, iż będą ciekawie wyglądały wyłącznie przy takich kreacjach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować