Kosztowności Zakupy 

Obrączki ślubne – tradycja starsza niż myślisz

Jeśli chcesz kupić obrączki Kraków, koniecznie wejdź na https://obraczki.net.pl/18-obraczki-slubne.

Dla wielu osób dzień ślubu jest nad wyraz wzruszającym dniem w życiu. Sakrament ten jednoczy młodą parę do końca życia, a znakiem ich uczucia, zaangażowania i lojalności są obrączki, które wsuwają sobie nawzajem na palce.

Obrączki – nie w każdym kraju na prawej dłoni

Pierwotnie nie nie istniał podział na obrączki i pierścienie zaręczynowe, więc mają one wspólne dzieje, które sięgają kilkuset wieków przed naszą erą. Obrączki zostały włączone do prawa kanonicznego przez Kościół Katolicki dopiero w XIII w., na skutek czego podarowanie żonie pierścienia stało się częścią ceremonii ślubu. Mężowie rozpoczęli noszenie na palcu obrączki wiele stuleci później, o czym jednakże niedużo osób wie. I chociaż uprzednio bywały sytuacje, iż wsuwali pierścienie na dłoń kiedy wyrywali się na wojenne wyprawy, niemniej jednak zwyczaj ten rozpowszechnił się dopiero w XX w., a konkretnie w czasie Drugiej Wojny Światowej. Obrączka przypominała mężczyźnie, że w ojczyźnie czeka na niego małżonka, za którą ma walczyć i której winien być wierny. Nad Wisłą małżonkowie noszą obrączki na palcu serdecznym prawej dłoni, jednakże w wielu państwach, jak przykładowo w Meksyku, we Włoszech, w Kanadzie czy w Egipcie, zakłada się je na lewą dłoń, którędy podług starych wierzeń biegnie tzw. “żyła miłości”, prowadząca wprost do serca. pierścionków zaręczynowych, młoda para przymierza i wybiera obrączki wspólnie, niemniej jednak tradycja powiada, iż kobieta nie powinna dokładać się do zakupu, bo jest to zadanie mężczyzny.

Obrączki ślubne współcześnie

W odróżnieniu do pierścionków zaręczynowych, obrączki ślubne wyróżniają się subtelniejszą estetyką. Przez okres wielu stuleci wytwarzano je z różnorodnych surowców, w większym lub mniejszym stopniu trwałych. Później użyto do tego metale (jak żelazo czy stal) reprezentujące niezłomność miłości. W dzisiejszych czasach do ich sporządzenia wykorzystuje się z reguły platynę i złoto, które są symbolem zaufania do współmałżonka. Owszem, ozdabia się je częstokroć kamieniami szlachetnymi, jednak wciąż przeważnie nabywane są gładkie, uniwersalne złote pierścienie i delikatne nowoczesne obrączki, w których wykorzystano kombinację dwóch odmian złota (przykładowo tradycyjnego z różowym). Sklepy jubilerskie, które specjalizują się w wykonywaniu obrączek, świadczą także nieraz usługę grawerunku. Mamy zatem możliwość personalizacji obrączki grawerując do nich imiona małżonka, datę ślubu lub ważny dla małżonków cytat.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować