Kosztowności Zakupy 

Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Dalsze informacje o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Gdy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta długo wyczekiwany przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Podarowanie ukochanej pierścionka to niezmiernie stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, iż od tego palca biegnie żyła prowadząca wprost do serca, tytułowana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Początkowo sporządzano je ze skóry, z łodyg konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężowie pragnęli zademonstrować swoją pełną ufność do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, tymczasem materiały te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku wieków, przy czym duży wzrost ich popularności daje się zauważyć w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednakże potencjał dowolnego łączenia rozmaitych metali oraz kamieni jest ogromny. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szmaragd, rubin bądź szafir. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a także drewno, jednakże wciąż na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przekonanie, że narzeczony winien wydać na niego minimum dwumiesięczną pensję. Cena zakupu zależna jest od wielu czynników: ilości karatów, wzoru, materiału czy wykorzystanego kamienia, skutkiem tego każdy odszuka śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania oraz uczucia, wobec tego jego cena nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować