Kosztowności 

Rodzaje zapięć w kolczykach

Szukasz kolczyków srebrnych? Odwiedź tę stronę.

Szukając kolczyków trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, surowiec wykonania oraz design, ale też na zapięcie. Oto krótki spis często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego typu zapięcie daje spory komfort noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Wadą bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. Aktualnie stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je w ciepłe dni, gdy nie nosi się szalików, czapek czy odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Równie popularny jak tradycyjny bigiel, ale prościej go założyć, z powodu rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Częstokroć wykorzystuje się je przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niedużych kulek.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować