Kosztowności 

Wyjątkowy topaz mistyczny

Jeśli chcesz nabyć mystic topaz, koniecznie wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi wysokiej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze efekty przynosi wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często używają go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Ważna okazuje się także różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.

Może Cię zainteresować