Oświata 

Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Jesteś zainteresowany pełną ofertą kursu Photoshop? Nie wahaj się! Zajrzyj na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat usiłuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się poznać najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jaki software można użyć?

Istnieje kilka programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie game developerów i ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane akwarelami, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Kurs Adobe Photoshop online – więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji programu

W praktyce lekcje malarstwa komputerowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak żeby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania i przydatne triki używania pędzli, należy zapisać się na kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji programu. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować