Hobby Oświata 

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie malowania akwarelami

Sprawdź informacje o kursie akwareli.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z artystycznych metod wyrażania siebie i nie trzeba być w tym świetnym, by czuć z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie pasja bądź metoda zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Lecz jeśli pragniesz poznać wszystkie techniki, należy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto opanować farby akwarelowe – uczestnicz w kursie akwareli

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Rezultat końcowy zdaje się bardzo lekki i nieskomplikowany do uzyskania, ale wpływa na niego dużo czynników, o których początkujący twórca przeważnie mało co wie. Dużą rolę w samym procesie malowania ma również zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet osoby wprawne w tej technice w żadnym razie nie mogą być pewne tego, iż obraz zawsze będzie idealnie taka, jak zaplanowały. Kurs akwareli to wspaniałe miejsce, żeby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania i zyskać pomocną podstawową wiedzę konieczną do odkrycia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile witani, bez względu na to, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych zajęć dokładnie objaśniają cechy tych farb, szerokie spektrum technik ich używania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny efekt pracy.

Plusy zapisania się na kurs malarstwa akwarelami

W dobie popularyzacji internetu nietrudno odnaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie malowania akwarelami pod okiem biegłego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych niezbędne są zalecenia, które kursanci słyszą od instruktorów podczas malowania. Te korekty umożliwiają sprawniej rozwijać umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd sprawił, iż jakiś efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Dodatkowo lekcje z grupą innych ludzi o wspólnych pasjach tworzy przyjemną atmosferę wsparcia, które jest bardzo potrzebne w zachęcaniu do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Udział w konstruktywnej ocenie prac pozostałych kursantów, pomaga potem we rzetelnej ocenie osobistych prac już ukończeniu kursu.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować