Hobby Oświata Podróże 

Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą kursu górskiego? Nie czekaj! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są wspaniałe. Praktycznie co kilka dni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze masowo odwiedzają popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, w mediach słyszymy o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego przeszkolenia porwały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Wobec tego tym, którzy miłują góry i pragną nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą metodą, aby nabyć potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w razie różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs omawia także zasady właściwego postępowania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma olbrzymie doświadczenie jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Kursy odbywają się na łonie natury (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niedużych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż 6 osób. W ten sposób zdobywanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie opanować pełną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować