Oświata Żywność 

Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Warsztaty kulinarne dla dzieci - tu dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Dzieci kochają pomagać nam w kuchni – dekorować ciastka czy przynosić i wybierać składniki. Chcesz rozwijać fascynację Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci kształtują swoją kreatywność i uczą się samodzielności i co istotne – nabywają pożyteczne umiejętności. A w tym samym czasie kapitalnie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, ćwiczenie smacznych przepisów i wybieranie i mieszanie składników – to wszystko powoduje, iż dzieci chętnie eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie stosuje się w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach uczestniczą również rodzice, dlatego jest to wspaniała okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Zajęcia prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. Podczas kursu dzieci przyrządzają danie główne i deser. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy, ewentualnie przyrządzić apetyczny makaron na słodko bądź słono. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje także pyszną deser – mus z polewą owocową oraz mascarpone. Lekcja poprzez zabawę to wspaniała metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ukochanych posiłków daje dzieciom moc szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do pieczenia doskonałej pizzy lub przystrajania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i doskonały kontakt z dziećmi.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować