Podróże Rekreacja, hobby, sport 

Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Szukasz dobrej oferty wyprawy w Himalaje? Nie czekaj! Wejdź w to miejsce.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to sporo elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań uznanych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku warto zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem kłopotów bywa także samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Lhotse lub Shishapangmy

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, że te góry są poza ich zasięgiem, bo często aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować