wyprawy, wyprawy górskiePodróże Rekreacja, hobby, sport 

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, iż wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane kłopoty mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele

Największą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować