Podróże Rekreacja, hobby, sport 

Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Potrzebujesz więcej informacji o aktualnej ofercie wypraw trekkingowych dla początkujących? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry przybierają rozmaite formy. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i minimum podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, sporą popularnością szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Alpy. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować