Hobby Podróże 

Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Tutaj odnajdziesz korzystną ofertę aktywnych wakacji dla singli.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy urlop pragną zaplanować sobie tak, aby zrobić coś szczególnego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne sporządzają interesujące propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – dlaczego warto?

Aktywne wyprawy to rzetelnie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy pragną poznać rozmaite rejony świata i naszej ojczyzny od kompletnie nowej strony. Program takich wycieczek jest naładowany porywającymi atrakcjami, których przeciętny urlopowicz nie zazna z pozycji wygodnego fotela na patio wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych doświadczeń to dodatkowo wspaniała szansa, aby przyswoić sobie kolejne kwalifikacje, bowiem często łączy się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania zasad przeżycia w danym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak używać czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się metody survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w razie zejścia lawiny. Warto także napomknąć, że taka wycieczka w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających ufności i kooperacji między członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Polsce – na aktywnych wycieczkach poznasz ciekawe rejony

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to zwłaszcza wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i wejść cztery najważniejsze wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami zjawiskowych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez problemu dadzą sobie rade także w czasie wyprawy do Nepalu lub do Namibii.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować