Podróże Rekreacja, hobby, sport 

Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na https://bit.ly/367fnia.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce położonych w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Oczywiście są one porywające, lecz osoby, które chętnie praktykują ten typ aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w polskich górach, jeśli można zachwycać się zniewalającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną liczbą baszt skalnych, ostrych grani i turni, które w trakcie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic zatem dziwnego, iż dekadę temu trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, dość spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich także wiele prostych tras, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

Szczyty Tre Cime i Brenty – co można zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących miłośników trekkingu bez wątpienia urzeknie przeprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po trasach, które są zaopatrzone w liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji, jak również procedur przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu turystów bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimowe miesiące, przemierzając mniej strome obszary na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Tre Cime i Tofany.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować