Podróże Rekreacja, hobby, sport 

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej informacji.

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja wielu turystów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Silnych doznań na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Turystów zachęcają głównie możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, kurczące się już lodowce, a także przepiękne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednie przygotowanie się – ze względu na sporą wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda powoduje, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto także zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady, a także nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować