Reklama i marketing 

Graficzny projekt gazety korporacyjnej

Projekt gazety. Kliknij tutaj, aby skorzystać z wiedzy fachowców.

Gazeta korporacyjna to znakomita forma motywowania pracowników, ale także działanie wykraczające poza mury firmy. Zastanówmy się zatem, jakie materiały można zamieścić w takim biuletynie i czy warto się na to zdecydować.

Projekt gazety – likwidacja szumów komunikacyjnych w przedsiębiorstwie

Korporacyjny biuletyn może pełnić rozmaite role. Kluczową jest komunikacja wewnętrzna – pisanie o sukcesach, chwalenie się wysokimi osiągami, wywiady z przodującymi członkami personelu. Takie gazetki mają kluczowe znaczenie dla działania całego przedsiębiorstwa, bowiem wspaniale motywują załogę. To sprawia, że pracownicy są bardziej skłonni do współpracy ze sobą, czują więź z zespołem, a ich rutynowe zadania zapewniają im większą dawkę satysfakcji. Badania pokazują, że gazeta firmowa sprawia, że pracownicy utożsamiają się z produkowanymi artykułami, podnosi się też poziom pozytywnej rywalizacji. Dużym plusem jest także redukowanie szumów komunikacyjnych pomiędzy jednostkami, które są główną przyczyną nieporozumień w wielu firmach. Gazeta firmowa zapewnia też pełną transparentność działań zakładu.

Projekt gazety – spełniaj cele promocyjne

Oczywiście gazeta korporacyjna to także świetna metoda komunikacji zewnętrznej. Magazyn może dotrzeć do odbiorców takich jak: kontrahenci, prasa, organizacje polityczne, urzędy. Gazeta firmowa dzięki temu promuje działania naszego przedsiębiorstwa, podnosi wyniki sprzedażowe, a także wspiera działania PR. Myśląc o wydawaniu firmowego biuletynu powinniśmy przede wszystkim zaangażować zespół redakcyjny i zaplanować sprawy związane ze składem broszury. Można w tym zakresie skorzystać z usług doświadczonych podmiotów (np. studiów graficznych), którzy zrobią projekt gazety, określą ilość stron i zadbają o kwestie techniczne. Dzięki temu gazeta firmowa z pewnością spełni swoje zadanie.

Siedziba firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować