Reklama i marketing 

Pomoc agencji SEO – sposób na sukces w sieci

Na seo4.net uzyskasz fachową pomoc specjalistów z firmy SEO.

Firmy i właściciele witryn internetowych, którzy pragną, by pojawiać się na najlepszych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania, są w stanie to osiągnąć na minimum 3 sposoby. Pierwszy – nie zalecany – to podejmowanie działań osobiście. Nie mając wiedzy w kwestii SEO i nie monitorując na bieżąco doniesień o modyfikacjach w algorytmie Google, trudno postępować dobrze i – co najistotniejsze – skutecznie. Kolejne podejście to stworzenie etatu dla profesjonalnego SEOwca, aczkolwiek nie każda firma się na to decyduje powodu ograniczeń budżetu. Trzecia metoda to zatrudnienie agencji SEO. Wydatki zarezerwowane na zadania agencji SEO można dopasować do możliwości finansowych zlecającego. Zaletą zlecania działań agencji SEO jest to, że obok speców od SEO w zatrudnione są tam również osoby od projektowania graficznego, programowania, content marketingu i kampanii Google Ads służące rzeczowym wsparciem w tych obszarach.

Działanie doświadczonej agencji SEO

Polskich agencji SEO jest mnóstwo. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podmiotu, która poprawi naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Zalecamy postawić na markę, która istnieje na rynku od kilku lat. Liczba agencji SEO, ale także tych kreatywnych oraz marketingowych, z miesiąca na miesiąc wzrasta, co nie zawsze niesie za sobą wysoką jakość usług. Wybierając agencję, która działa od minimum dekady, można mieć zaufanie, że ma ona duże doświadczenie i może bez trudu zaprezentować ciekawe portfolio swoich byłych prac. Na stronach agencji SEO często znajduje się dział z wykazem tzw. „kejsów”. Przed zatwierdzeniem umowy powinno się przeczytać opisy takich przypadków, aby wstępnie zobaczyć, jakich efektów można oczekiwać po danej agencji, a także to z jakimi trudnościami przyszło im się zmierzyć oraz z jakimi branżami pracowała. Dobra agencja SEO to taka, która działa przejrzyście: zawiadamia o harmonogramie prac na nadchodzące tygodnie, a także przesyła sprawozdanie ze zrealizowanych działań i ich rezultaty.

Druga nie do przecenienia kwestia to personalizacja oferty i dostosowanie strategii prac do profilu działalności prowadzonej przez zleceniodawcę agencji. Jeśli agencja SEO na propozycję współpracy odpowiada w kilka minut, a oferta wygląda jak sztampowy szablon, należy traktować to jak znak alarmowy. Po otrzymaniu zapytania pracownik rzetelnej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, aby poprosić o pomocnicze dane o firmie, niezbędne do zaprezentowania dla niej całościowej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie można odnaleźć na własną rękę w sieci, jak przykładowo informacja o prowadzonych dotychczas pracach SEO i o ważnych dla klienta usługach czy artykułach, które pragnie wypromować.

Co o agencji SEO mówi system rozliczeń jaki oferuje?

Nieufnie należy podejść do firm SEO, które oferują rodzaj umowy z rozliczeniem się za wypracowany rezultat. W takim modelu klient rozlicza się z agencją SEO dopiero wówczas, kiedy frazy kluczowe zdobędą wskazane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do pierwszej strony wyników czy też do Top5). To nadal dość popularny rodzaj rozliczeń, lecz wiąże się z dużym zagrożeniem – można bowiem osiągnąć szybkie rezultaty za sprawą łamania reguł określonych przez Google. Stale uaktualniany algorytm także nie pomaga w spełnieniu obietnic składnych zleceniodawcy, stąd solidna firma SEO nigdy nie gwarantuje uzyskania konkretnych efektów. Co do ceny za usługi firmy SEO, to z rzadka bywa ona stała – zwykle w pierwszych miesiącach po zawarciu umowy potrzebne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, by opracować drobiazgowy audyt SEO, a następnie wykonywać wszelkie wynikłe z niego zalecenia. W późniejszych miesiącach współpracy, jak strona klienta jest już zoptymalizowana, koszty działań są o wiele mniejsze.

Siedziba firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować