Rozwiązania dla przemysłu 

Motoreduktory – z czego się składają, jak działają i gdzie się ich używa?

Motoreduktor to ogólnie mówiąc zintegrowany układ napędowy zbudowany z przekładni oraz silnika. Jak funkcjonują motoreduktory i gdzie się ich używa? Dowiesz się wszystkiego w niniejszego wpisu. Motoreduktory – poznaj zasadę ich działania Motoreduktory pomagają efektywniej korzystać z silników elektrycznych w roli napędu w licznych funkcjach przemysłowych. Za pośrednictwem przekładni redukującej, znaczna prędkość obrotowa silnika jest zmniejszana nawet do kilkuset razy, przy równoległym porównywalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Oczywiście skuteczność przekładni w żadnym wypadku nie będzie stuprocentowa, zatem zawsze powstaje drobna różnica pomiędzy mocą wyjściową a wejściową w układzie. W skład…

Więcej
Rozwiązania dla przemysłu Technologie 

Szukasz rozwiązań z dziedziny mechatroniki? Sprawdź ofertę Ultra Robotics

Mechatronika to niezwykle szeroka sfera nauki, którą najlepiej charakteryzuje słowo „interdyscyplinarność”. Jest ona połączeniem licznych współczesnych dziedzin naukowych takich jak między innymi cyfrowe sterowanie, robotyka, inżynieria produktu czy telekomunikacja. Jednak to, czym jest mechatronika najszybciej wyjaśnić mówiąc, że to dziedzina inżynierii, która za pomocą użycia rozwiązań elektronicznych do różnych mechanizmów pomaga poszerzyć ich funkcjonalność oraz zwiększyć ich efektywność. Mechatronika – produkty, które można zamówić w Polsce Jednym z krajowych dystrybutorów systemów z zakresu mechatroniki jest spółka Ultra Robotics mająca swoją siedzibę w Warszawie. Za jej pośrednictwem można założyć zamówienie na…

Więcej
Rozwiązania dla przemysłu 

Niezawodne serwonapędy i silniki prądu stałego – kto je dystrybuuje?

Coraz powszechniejsze stosowanie robotyki w rozmaitych dziedzinach przemysłu oraz automatyzacja procedur magazynowych i logistycznych, narzuca sięgnięcie po efektywne rozwiązania z zakresu układów napędowych i sterowania. Warszawska spółka Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie oferując m.in. dokładne serwonapędy i sterowniki serwomechanizmów od najlepszych globalnych wytwórców. Ultra Robotics – polski dostawca silników elektrycznych prądu stałego Istniejąca od przeszło dekady na polskim rynku spółka Ultra Robotics jest dystrybutorem przekładni planetarnych i falowych, motoreduktorów (szczotkowych i bezszczotkowych oraz silników elektrycznych prądu stałego wytwarzanych z najwyższej klasy materiałów przez uznanych producentów. W asortymencie Ultra Robotics…

Więcej
Rozwiązania dla przemysłu 

Wykorzystanie nadajnika optycznego w sieciach telekomunikacyjnych

Z uwagi na fakt, iż prawie codziennie korzystamy z instalacji kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach być naprawdę niezawodne. Nie powinno zatem zaskakiwać, że podzespoły wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – jedynie tak osiągalne będzie wykonanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Najistotniejszymi elementami są oczywiście przewody, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez innych podzespołów właściwe funkcjonowanie sieci nie jest możliwe. Takimi istotnymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera transmitowane następnie za pośrednictwem światłowodów. Nadajnik optyczny w sieciach Jak przed momentem…

Więcej
Nasze porady Rozwiązania dla przemysłu 

Jak zacząć przygodę z automatyką i robotyką?

Chcesz dowiedzieć się więcej o automatyce i robotyce? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym omówiliśmy najważniejsze pojęcia, różnice między nimi, a także odpowiedzieliśmy na pytanie “Jak zacząć przygodę z automatyką i robotyką?”. Co to jest robotyka? Krótka historia automatyki i robotyki Pojęcia “Automatyka” i “Robotyka” często występują razem, choć w rzeczywistości są to dwie osobne dziedziny. Dzieje się tak dlatego, że uzupełniają się i łączy je wspólny cel – pomoc lub całkowite wyręczenie człowieka w danej czynności. Automatyka, która często nazywana jest też automatycznym sterowaniem, polega na takim wprowadzeniu…

Więcej
Rozwiązania dla przemysłu 

Skrzynka telekomunikacyjna – czym się kierować?

Skrzynki teletechniczne muszą sprostać wielu wymaganiom i być bardzo ergonomiczne. U producentów wyróżniamy wiele ich modeli, których struktura musi być dostosowana na każdą ewentualność. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia? Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z solidnego surowca i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. W sprzedaży wyróżniamy kilka kluczowych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje osób trzecich oraz szkodliwe czynniki klimatyczne. Inna ważna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz nieruchomości, w…

Więcej