Rozwiązania dla przemysłu 

Wykorzystanie nadajnika optycznego w sieciach telekomunikacyjnych

Nadajnik optyczny znajdziesz na https://telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Z uwagi na fakt, iż prawie codziennie korzystamy z instalacji kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach być naprawdę niezawodne. Nie powinno zatem zaskakiwać, że podzespoły wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – jedynie tak osiągalne będzie wykonanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Najistotniejszymi elementami są oczywiście przewody, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez innych podzespołów właściwe funkcjonowanie sieci nie jest możliwe. Takimi istotnymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera transmitowane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po źródle informacji oraz koderze. Zakodowane dane są dzięki niemu przekazywane światłowodami, zaś potem odbierane przez dekoder, aby trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje światło, które cechuje się małym zniekształceniem informacji i niezawodnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już inne technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

Żeby instalacja okazała się wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać tylko elementy najwyższej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną funkcję powinien funkcjonować w każdych warunkach – dlatego o tym, gdzie go kupić należy wiedzieć już podczas planowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym montażem sieci rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie problemów w czasie instalacji – są w stanie zagwarantować specjalistyczne doradztwo podmiotom z całej Polski.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować