Strony internetowe w sieci Usługi 

Audyt sklepu internetowego lub strony – czy warto?

Potrzebujesz zamówić audyt SEO? Kliknij tu.

Zgodnie z definicją internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to ewaluacja przedsiębiorstwa, spółki czy firmy pod kątem wielu czynników, m.in organizacyjnych i finansowych, a także analiza możliwości rozwoju. Co, biorąc powyższe pod uwagę, oznacza więc audyt SEO? Jest to dokładna analiza strony internetowej, oceniająca różne jej aspekty, jak prędkość ładowania się strony, metadane, kod strony, strukturę nagłówków i wiele bardziej i mniej istotnych elementów. Oprócz samego wyliczenia błędów oraz nieprawidłowości, w szczegółowym audycie SEO powinny być zamieszczone również wytyczne odnośnie rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę internetową pod względem dostępności, zgodności ze normami W3C, zawartości strony, a także bezbłędności kodu. Co więcej sprawdzane jest też, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, aby znalazła ona wszelkie dysfunkcje strony i – co kluczowe – zaproponowała rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Audyt SEO – płatny czy darmowy?

Online można znaleźć dużo stron oraz narzędzi, dzięki którym ekspresowo i za darmo przeprowadza się audyt SEO witryny. Atuty tej opcji? Cena oraz szybkość. Wady? Długo by wyliczać. Bezpłatne narzędzia lub też dema z niewielką liczbą funkcji, są bardzo niedoskonałe. Jeżeli już odnotują jakieś nieprawidłowości na stronie, to z pewnością nie wszystkie. Dużo błędów (między innymi w kodzie) zauważyć można tylko podczas analizy przeprowadzonej nie przez algorytm, a przez specjalistę w danym obszarze.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję należy zaczekać w większości wypadków od tygodnia do mniej więcej miesiąca. Okres na przygotowanie dokumentu powinien zostać sprecyzowany w umowie podpisanej z agencją, która podjęła się jego sporządzenia. Audyt w wersji płatnej pozwoli wykryć wszystkie poważne błędy kryjące się w witrynie. Jeżeli strona została utworzona na platformie pokroju Shoper czy Magento lub na ogólnodostępnym szablonie, to błędów do poprawy może być cała masa. Jeśli strona powoli się ładuje i nie ma właściwie żadnej widoczności na najważniejsze dla klienta frazy, to także są to oznaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest dobrym pomysłem.

Audyt SEO – co ujawni, jeśli będzie zrealizowany sumiennie

Dokładnie przeprowadzony audyt SEO może odkryć wiele wad strony, najczęściej:

 • powolne ładowanie się strony w wersji na komputer i na urządzenia mobilne,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • poprawność w hierarchii nagłówków,
 • problemy z dostępem do strony dla robotów,
 • powody słabej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • brak czy też niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • jakość kodu strony,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak czy też źle wykonana integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console)

.

Siedziba firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować