Bezpieczeństwo Strony internetowe w sieci Usługi 

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Chcesz dowiedzieć się, jak zamówić usuwanie wirusów ze strony internetowej? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów oraz stron tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony malware, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Teksty zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na stronie znalazłeś linki do obcych Ci portali? A może witryna wysyła niechcianą pocztę? To raptem parę z potencjalnych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku wymagane jest bezzwłoczne działanie w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów należy zlecić ekspertom od tego rodzaju zadań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje osób, które codziennie zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Usuwanie infekcji ze strony www – kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą dokładny przegląd baz danych i plików strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, a także kod zainstalowanych na stronie szablonów i wtyczek. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające ryzyko powtórnej infekcji. Jeżeli trwające dłuższy czas zainfekowanie spowodowało dodanie strony do spisu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć także niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niesłychanie istotne, gdyż odwrócenie wszelkich następstw cyberataku nie jest gwarancją, iż podobna sytuacja nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować