Usługi budowlane 

Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

Zleć budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii prezentują się naprawdę pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i bardzo kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które w zdecydowanej większości przypadków generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu także pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali na ogół spotkać można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz chętnie budowane także w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Wybierając dom z bali, powinno się zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować