Usługi budowlane 

Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Potrzebujesz akcesoriów szalunkowych? Zobacz tutaj.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, stożki i korki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować