Usługi budowlane 

Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Sprawdź okna skrzynkowe producent na www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z wiekowymi budynkami. Często zauważyć je możemy w zabytkowych kamienicach, starych chałupach lub dworkach. Obecnie są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej zakładane są także w nowszych budynkach. Tym bardziej, iż dzisiejsze modele są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko dzielone są na czworo części – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i niegdyś były wykorzystywane do wentylowania wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zabytkowych – na przykład domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę lub modrzew, lecz ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się wszak dużo bardziej wytrzymałe na wpływ wilgoci, powietrza i skrajnych mrozów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować