Usługi budowlane 

Projekty domów góralskich i drewnianych

Szukasz domów z bali Kraków? Zobacz tu.

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez budynki ceglane. Obecnie jednak zauważyć można fakt, że ich popularność stopniowo rośnie. Oczywiście nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane mają bowiem wiele plusów. Najistotniejszym okazuje się niewątpliwie wygląd – dopasowują się zarówno do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne jest także to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są budowane tylko z odnawialnych surowców. Drewno potrafi również pochłaniać fale pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, a to sprawia, że ich lokatorzy lepiej sypiają i chronią układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i innych

Najczęściej spotykanym rodzajem domów drewnianych są rzecz jasna te przypominające góralską architekturę. Często budowane są z bali, zaś sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – między innymi części betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić także, kiedy zamierzamy wybudować je poza górami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?

Nie zapominajmy, że na komfort życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, w myśl którego został wybudowany. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić dotychczasowe realizacje architekta i wyszukać, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, aby w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, iż nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z ekipą, która wybuduje obiekt – w ten sposób inwestycja przebiegnie szybciej.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować