Usługi budowlane 

W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz szalunki Kraków

Szalunki to nic innego, jak forma o charakterze tymczasowym, którą na ogół robi się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się gorszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można także solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń i stropów żelbetowych. Mają jak widać bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też specjalne dźwigary i podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w dźwigary, mocowania i sklejkę.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować