Usługi budowlane 

Wznoszenie budynków murowanych – szalunki

Dowiedz się więcej o szalunkach Kraków na https://sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, zwane też deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Głównie wykorzystuje się je w przypadku wylewania murów z betonu – wtedy są one potrzebne do tego, by należycie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie otworów na bramy, okna oraz drzwi. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura utworzona z mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ ewentualnie desek drewnianych, którą można użytkować powtórnie po rozmontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – wielu inwestorów i wykonawców wybiera zatem użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane ze sklejki, drewna bądź metalu, jak również łączyć w sobie dwa albo trzy surowce. Najczęściej jednak stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają belki, łączniki, narożniki i głowice ze stalowe lub aluminiowe.

Wynajęcie szalunków – kiedy się to opłaci?

Podmioty często parające się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku brygad, które zazwyczaj świadczą inne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować pojedynczy obiekt. Zakup wszelkich elementów koniecznych do wykonania szalunku nie byłby opłacalny . Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować