Usługi 

Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Na lastrada.pl dowiesz się, jak zamówić catering świąteczny.

Koniec grudnia to czas, który spędza się na ogół z najbliższymi, ale spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Nierzadko kadra firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc samodzielnie ugotowane dania, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze jest efektywny. By zatem pomóc sobie przy planowania firmowych spotkań wigilijnych, na dziesiątki osób, jak i tych w małym gronie, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – rodzime potrawy i słodkie specjały

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinno być podanych jak najwięcej polskich świątecznych dań. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupiący filet z łososia lub karpia oraz zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które zwykle spożywane są wespół z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez przekąsek na chłodno, m.in. bez sałatki jarzynowej bądź karpia po żydowsku. Wypada także zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, kutię z miodem bądź makowiec.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Za organizację bożonarodzeniowego spotkania w firmie warto zabrać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba ustalić termin spotkania oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to precyzyjne oszacowanie prawdopodobnej liczby gości uroczystości, a ostatecznie pomoże zamówić optymalną ilość porcji. Zalecamy omówić z załogą menu i wespół wybrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest także to, żeby ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają produktów odzwierzęcych. Dla tych pracowników należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, lecz nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Siedziba firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować