Usługi 

Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Opróżnianie piwnicy bądź strychu, budowa lub przebudowa domu, remont mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednakże postąpić, jeśli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najrozsądniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.

Może Cię zainteresować