Usługi 

Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Dalsze informacje o wywozie starych mebli Kraków

Większość z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych względów. Żeby nie zagracały przestrzeni mieszkaniu, zazwyczaj chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na strych. Szkopuł jednak w tym, że po kilku miesiącach i te pomieszczenia stają się na tyle zapchane, iż zwykłe ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących okazją do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy oraz poddasza.

Zleć wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak fragmenty ram okien, połamane meble, sprzęty elektroniczne czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodną z prawem utylizację zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć oferują też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne przetworzenie surowca

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą być spopielone lub porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich podług tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do złożenia nowych szaf, stołów albo regałów.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować