Usługi Wszystko o zdrowiu 

Masz problemy z zębami? Pomocy szukaj u chirurga stomatologa

Nie wszystkie choroby jamy ustnej można wyleczyć zwykłymi technikami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w razie znacznych ubytków zębów, uszkodzeń dziąseł, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub koron i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń bądź nowotworów. Które techniki są jednak stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre pomyłki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć kilka słów o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on tylko innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też nastrój w poradni i stosunek stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam o nim opinie dotychczasowych klientów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie przyjaciół.

Może Cię zainteresować