Usługi 

O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Lokal na chrzciny - tutaj przeczytasz o pełnej ofercie.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonego potomka, toteż troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin może być jednak trudne, zwłaszcza jeśli na chrzest zaprasza się sporą grupę krewnych oraz znajomych. W tym artykule otrzymasz garść wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Organizacja chrzcin – możesz określić oczekiwany upominek dla swojego dziecka

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce od razu po narodzinach dziecka, częstokroć wręcz tego samego dnia, z przyczyny dużej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzest przeobraził się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, skutkiem tego jest planowany zazwyczaj 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to dokładne przemyślenie istotnych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, jak również ojca i matki chrzestnych. Ustalając z parafią dzień obrzędu radzimy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, gdy będą jechać do nas z różnych zakątków Polski. W przesłanych zaproszeniach trzeba dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest konieczne do obliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się również poinformować, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina z reguły stawia na zabawki, lecz rodzicom większą radość dadzą użyteczne prezenty, jak przykładowo kołderka dla dziecka, fotelik do auta lub zestaw ubrań.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano najczęściej w domu rodziny dziecka, w związku z tym nie każdy obecny podczas obrzędu w świątyni był gościem uroczystej imprezy. Współcześnie standardem jest już obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców. Przeglądając propozycje sal, w których można urządzić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko wynajmują wspaniale udekorowane wnętrza, ale też współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje menu pasujące do charakteru obiadu i który zagwarantuje biegłą obsługę gości. Jeśli ceremonia ma się odbyć w okresie letnim, radzimy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą wybiegać się pod gołym niebem, a rodzina czy fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia. Istotny jest dodatkowo taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, podobnie jak transport gości do zarezerwowanego noclegu czy domu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować