Finanse Usługi 

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Kliknij w to miejsce, aby skorzystać z pomocy profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na stałe, a ich właściciele często nie potrafią właściwie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy specjalistom, otrzymamy pewność, że skutkiem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy również wspomnieć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można koordynować z księgowym używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się jedynie kosztami porad – dziwnie niskie koszty usług na ogół zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować