Technologie Usługi 

Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Kliknij tutaj, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta 3D druku.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana głównie do konstruktorów, inżynierów, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii FDM, DMLS, SLS,SLA, oraz PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, bardzo cienkich ścianek, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne zalety tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia dokładność kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Drukowanie 3D metodą FDM – barwne filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także możliwość użycia filamentów w szerokiej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować