Usługi 

Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Więcej szczegółów o nieszczelnych oknach plastikowych znajdziesz w tym miejscu.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna ochraniają dom przed wilgocią i chłodem, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym czasie ewentualne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować