mikropigmentacja brody, pigmentacja brodyUsługi Wszystko o zdrowiu 

Zabieg mikropigmentacji zarostu – jak to działa?

Broda od zawsze kojarzona jest z męskością, a jej wygląd wiele mówi o jej właścicielu. Posiadanie bujnego zarostu wróciło do łask po kilku dziesięcioleciach faworyzowania gładkiej skóry twarzy jako wzorca estetycznego u płci męskiej. To sprawia, iż dla wielu mężczyzn brak zarostu może stać się powodem silnych kompleksów. Można spróbować je przezwyciężyć między innymi za sprawą zabiegu mikropigmentacji brody.

Przyczyny utraty włosów na twarzy

Tak jak wszystkie części ciała także skóra twarzy narażona jest na łysienie. Broda bardzo przerzedzona albo z zauważalnymi plackowatymi obszarami bez owłosienia wygląda niezdrowo i może prowadzić do obniżenia samooceny. Na ogół przerzedzenie brody jest bezpośrednio pokłosiem procesu osłabiania się włosów oraz spadku poziomu testosteronu, co jest normalnym następstwem upływu lat. Jednakże bywa, iż spadek poziomu hormonów androgennych występuje niespodziewanie też u mężczyzn w kwiecie wieku, co kończy się między innymi łysiejącą brodą. Nadmierne wypadanie włosów to też częstokroć rezultat ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieumiejętne użycie kosmetyków bądź akcesoriów. Na kondycję zarostu istotne oddziaływanie ma żywienie, z tego powodu panowie powinni stosować dietę obfitą m.in. w witaminy z grupy B, witaminę K2 i A, a także magnez, cynk oraz wapń. Napięcie także nie pomaga w zapuszczeniu bujnej brody – włoski wypadają same, a często są spontanicznie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie zarostu specjalnym barwnikiem – o mikropigmentacji

Prostą metodą na ukrycie rzadkiego zarostu jest jego kompletne zgolenie. Jednak nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo z gładką skórą twarzy bądź pragnie nosić brodę, bowiem jest przekonany, iż to koryguje rysy twarzy i dodaje im charakteru. Można postawić na transplantacje włosów, jednakże taki zabieg to zwykle wydatek w kwocie minimum kilku tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu poprzez umieszczenie w najpłytszych warstwach skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” punkciki z barwnika wyglądają jak lekko wyrośnięte włosy, a zauważenie detali sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe tylko po dotknięciu skóry twarzy. Pigmentacja zarostu kamufluje fragmenty skóry dotknięte łysieniem całkowitym lub plackowatym, pomaga wizualnie zagęścić przerzedzone owłosienie, a także umożliwia poprawę linii zarostu. Powinno się aczkolwiek mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się około roku.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować