Usługi Wszystko o zdrowiu 

Zalety implantologii

Niegdyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety dobre rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale również wykazują wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, palenia papierosów oraz alkoholu. Ważne będzie również stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują opuchliznę oraz ból.

Implanty zębowe – któremu lekarzowi powierzyć?

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia chorych – z tego powodu bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne informacje.

Może Cię zainteresować