Wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie 

Filtry dokładne i absolutne – cechy i zastosowanie

Tu zamówisz filtry hepa h13

Powiedzmy sobie szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nadal poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których utrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj istotne (np. w salach intensywnej terapii).

Filtry minipleat eliminują pyły PM2.5 oraz dym tytoniowy

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od wielu dekad. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach zakładanych w biurach, domach lub obiektach użyteczności publicznej świetnie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, włosy bądź zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 należy sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co umożliwia efektywną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są wszędzie tam, gdzie powinny być spełnione wyśrubowane normy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących żywność.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Siedziba firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46