Wszystko o zdrowiu 

Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Aparat ultradźwiękowy zamówisz na www.bardomed.pl.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są często stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, blizn, wiązadeł czy stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować