Wszystko o zdrowiu 

Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, iż leczenie okaże się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, gdy pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, przez co stomatolog jest w stanie dotrzeć do głęboko położonych tkanek uzębienia. Warto przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Których?

Którymi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do ekranu w zasięgu wzroku stomatologa, ograniczając niemal do zera niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności ułatwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy wykorzystują też specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne przyspieszenie zabiegu oraz poprawienie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe a NFZ

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie we wszystkich przypadkach jest ono fundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast w pełni płatne. Jeśli będzie ono niezbędne, powinniśmy udać się do stomatologa posługującego się odpowiednimi akcesoriami i zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni pacjenci mówią w sieci.

Może Cię zainteresować