Wszystko o zdrowiu 

Najlepsze metody wybielania zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – świetne rezultaty już po trzech zabiegach

Czyszczenie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (soda oczyszczona, pasty, lakiery), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Dentyści szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po kilku zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalnego wzornika określa się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej ok. 7 dni. Znakomite efekty przynosi również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.

Może Cię zainteresować